Çok uzun zamandır SIEM konusunda yazılar yazıyorum. Yıllardır şeffaf bir şekilde herkese ve her firmaya cevap hakkı olmasını sağlamak için ilgili herkesin cevap verebileceği herkese açık platformlarda, akademik bilgi birikimi, tecrübe ve saha deneyimlerimi paylaştım. Gerektiği zaman yerli, yabancı ürün isimleri de belirterek bu bulgularımı paylaştım. Bunlar yıllarca süren bir çabanın sonuçları idi.

Kültürel olarak bu tür rekabeti sevmediğimizi ve bu paylaşımlarımın suiistimal edildiğini fark edince aşağıdaki makale ile Türkiye’de buna son verdim.

Tabii ki uluslararası dergi, konferans, sosyal platform ve portallarda yazmaya devam ediyorum. Gerçekten de yabancılardan gelen tepkiler çok farklı. Bazılarını emeğe saygıyı göstermesi açısından paylaşmak istiyorum. Neden uluslararası dergi, konferans, sosyal platform ve portallarda yazmaya devam ettiğimin de cevabı.

Uluslararası dergi, konferans, sosyal platform ve portallarda, Resaerchgate, Academia, Peerlyst, IT Central Station da yüzlerce makalem yayınlandı. Örnek olması açısından

Evgeny Belenky (Director of Community at IT Central Station | InfoSec | Enterprise IT) den de paylaşılan aşağıdaki makaleyi ve ona gelen yüze yakın beğeni yorumdan sadece birkaç tanesini paylaşıyorum

İkinci olarak Researchgate makalelerimle ilgili bir örnek vereyim. Geçen Haziran itibari ile 6000 okuma olmuştu.

https://www.researchgate.net/profile/Ertugrul-Akbas-3/achievement/60daa40a6e8b045b8e256c74

3. olarak da akademik çalışmalarım, yapılan yüksek lisans tezleri de dahil olmak üzere onlarca akademik çalışmaya referans oldu.

Son olarak da Benim siber güvenlik ile ilgili yaptığım bir AR-Ge çalışması USA de alınan US10841280B2 kodlu patentte referans olarak kullanılmıştır.

Emeğe saygı gösterelim ki rant yerine emeğe yönelenler artsın.

Entrepreneur,Security Analyst,Research.

Entrepreneur,Security Analyst,Research.